недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Најмалку 17 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Бразил

Најмалку 17 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Бразил

Најмалку 17 лица загинаа кога автобус се преврте врз повеќе автомобили на пат, во југоисточниот дел на Бразил, соопштија локалните власти. Автобусот превезувал 40 патници.

Несреќата се случила на околу 180 километри од Сао Паоло.

Коронавирус