четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 146
home Вести

Најмалку 13 загинати во сообраќајна несреќа во Словачка

Најмалку 13 загинати во сообраќајна несреќа во Словачка

Најмалку 13 луѓе загинаа, а 20 се повредени при денешниот судир на автобус и камион во Словачка.

Несреќата се случи во близина на градот Нитра, 100 километри источно од Братислава.

Пожарникарите наведоа дека е можно да се зголеми бројот на жртви и на повредени.

Коронавирус