понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Најмалку 12 луѓе загинаа при експлозија во фабрика во Индија

Најмалку 12 луѓе загинаа при експлозија во фабрика во Индија

Најмалку 12 лица загинаа, а околу 50 се повредени по серијата експлозии што се случија во хемиската фабрика во индиската сојузна држава Махараштриза.

Се уште не е позната што точно ја предизвика експлозијата во фабриката.

Огнот ги зафати и зградите во близина и предизвика пожар. (МИА)

Коронавирус