четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Најмалку 10 повредени при експлозија во Санкт Петербург

Најмалку 10 повредени при експлозија во Санкт Петербург

Најмалку десет лица се повредени денеска при експлозија во еден прометен супермаркет во рускиот град Санкт Петербург.

Властите соопшти дека четворица од жртвите се здобиле со посериозни повреди и се хоспитализирани, додека останатите шестмина по укажаната лекарска помош биле пуштени на домашно лекување.

Причините за експлозијата што се случила во магацинот на супермаркетот засега не се познати.

Претставник на локалните власти соопшти дека во супермаркетот се слушнал „силен татнеж“, по што од објектот биле евакуирани над 50 лица.

Парламентарни избори 2020