среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 152
home Вести

Најмалку 10 лица загинаа во пожар на нелегален нафтен извор во Индонезија

Најмалку 10 лица загинаа во пожар на нелегален нафтен извор во Индонезија

Најмалку 10 лица загинаа, а десетици са повредени во пожар на илегален нафтен извор во провинцијата Ацех во западна Индонезија.

Разлевањето на нафта по полноќ предизвикало огромен пожар, уништувајќи најмалку три куќи.

Пожарот продолжи и утрово и се уште не може да се контролира.