петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 102
home Вести

Над половина милион долари испаднаа од камион, околу 300 илјади се уште не се пронајдени (ФОТО)

Над половина милион долари испаднаа од камион, околу 300 илјади се уште не се пронајдени (ФОТО)

Над половина милион долари испаднале од блиндиран камион на магистрала во северноамериканската држава Њу Џерси. Околу 300 илјади од нив се уште не се пронајдени.

Две вреќи со пари испаднале од камионот во четвртокот, и во едната имало 370.000 долари, а во другата 140.000 долари.

Парите испаднале преку задната врата кај која се појавил механички проблем. Многу возачи запреле и почнале да собираат од парите. Поради тоа се случиле и две сообраќајни несреќи.

Дел од луѓето собрале и вратиле 216 илјади долари, додека недостигаат уште 294.000 долари, соопшти полицијата.