вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 1
home Вести

Над 8.000 новозаболени во Германија

Над 8.000 новозаболени во Германија

Нови 8.685 случаи на коронавирус се потврдени во последните 24 часа во Германија, објави денеска Институтот „Роберт Кох“.

Во истиот период Германија регистира и 24 смртни случаи од Ковид-19, пренесува Ројтерс.

Од почеток на пандемијата во Германија потврдени се вкупно 437.866 заболени лица, а починале 10.056 пациенти.

Коронавирус