понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 155
home Вести

Над 7.500 новозаболени од коронавирус во Германија

Над 7.500 новозаболени од коронавирус во Германија

Институтот Роберт Кох соопшти дека во Германија во последните 24 се потврдени 7.595 случаи на коронавиус, а починати се 9 лица.

Вкупниот број на починати со најновите бројки порасна на 380.762, а починати се вкупно 9.875 пациенти, пренесува Ројтерс.

Коронавирус