четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Над 66.000 починати во САД од коронавирус

Над 66.000 починати во САД од коронавирус

Во САД во изминатите 24 часа од коронавирус починаа 1.435 лица, покажуваат најновите податоци од Универзитетот „Џон Хопкингс“.

Според податоците во САД заразени се над 1,1 милиони лица, а починале 66.224. Како оздравени од Ковид-19 се регистрирани речиси 174.000 лица.

По бројот на заразени зад САД се Шпанија, Италија и Велика Британија.

Коронавирус