среда, 8. декември 2021. Вести денес: 109
home Вести

Над 6 милиони заболени од коронавирус во Индија

Над 6 милиони заболени од коронавирус во Индија

Бројот на заразени со коронавирус во Индија надмина шест милиони, соопшти Министерството за здравство.

Индија е втора земја во светот по бројот на заразени.

За 24 часа во оваа земја забележани се нови 82.170 случаи.

Вчера во Индија беа регистирани 1.039 смртни случаи, а вкупниот број на починати од почеток на пандемијата е 95.542 лица.

Коронавирус