петок, 3. јули 2020. Вести денес: 126
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

home Вести

Над 40 лица заразени со Ковид-19 на погреб во Турција

Над 40 лица заразени со Ковид-19 на погреб во Турција

Над 40 лица се заразени со Ковид-19 на погреб во Турција, соопшти гувернерот на областа Ерзурум, Окај Мемиш и истакна дека вирусот е донесен надвор од областа.

Четириесет и три локални жители од градот Текман, од областа Ерзурум, се заразиле по контакт со други лица кои пристигнале на погребот од различни делови на земјата.

Две општини од градот Текман се во целосен карантин.

Во областа Ерзурум регистрирани се седум смртни случаи, девет лица се на интензивна нега.

Парламентарни избори 2020