четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Над 300 килограми кокаин откриени во мебел во Филаделфија

Над 300 килограми кокаин откриени во мебел во Филаделфија

Сојузната царина во Филаделфија соопшти дека откриле повеќе од 317 килограми кокаин сокриен во мебел, кој стигнал од Порторико.

Дрогата, чија улична вредност изнесува 22 милиони долари, е одземена уште во ноември, а била сместена во двојните ѕидови на мебелот од спаслни соби и кујни.

Како што се невадува во соопштението, цариниците откриле над 250 пакети со кокаин, по што забележале нешто необично во контејнерот за транспорт.

Коронавирус