четврток, 5. август 2021. Вести денес: 172
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Над 300 илјади заразени со коронавирус во Перу

Над 300 илјади заразени со коронавирус во Перу

Бројот на заразени со коронавирус во Перу денеска надмина 300.000, а земјата сега е на второ место во Латинска Америка по бројот на потврдени случаи, зад Бразил.

Во последните 24 часа, потврдени се 3.797 нови случаи во таа земја, со што вкупниот број заразени  3.303.123, јавува Си Ен Ен.

Во последното деноноќие починаа уште 184 лица,  со што вкупниот број сега изнесува 12.055.

Коронавирус