четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 188
home Вести

Над 20 луѓе при судар на два метроа во Германија

Над 20 луѓе при судар на два метроа во Германија

При судир на два метроа во западниот германскиот град Дујзбург повредени се повеќе од 20 луѓе.

Несреќата се случила во тунел, а настраданите се здобиле со полесни повреди.

Причината за сударот се уште се испитува.

МИА