понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 92
home Вести

Над 2.400 заболени од коронавирус во Турција

Над 2.400 заболени од коронавирус во Турција

Бројот на починати од последиците од коронавирусот во Турција се исачи на 15 и сега изнесува 59, изјави министерот за здравство, Фахретин Коча.

Тој на Твитер објави дека бројот на инфицирани лица од Ковид-19 се зголемил за 561, што значи дека вкупно 2.433 лица се заразени со новиот коронавирус.

Коронавирус