среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 48
home Вести

Над 15 загинати: Тешка сообраќајна несреќа на границата меѓу Мексико и САД

Над 15 загинати: Тешка сообраќајна несреќа на границата меѓу Мексико и САД

Повеќе од 15 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа на автопат во близина на американско-мексиканската граница во Калифорнија.

Судирот се случил околу 6,30 часот наутро по локално време северно од американско-мексиканската граница во местото Калексико околу 100 километри источно од Сан Диего, се наведува во полициското соопштение.

Според директорката на службата за итна помош при локалниот медицински центар, околу 27 луѓе се наоѓале во товарно возило кое удрило во камион полн со чакал.  (МИА)

Коронавирус