среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 140
home Вести

Над 103 илјади заразени од коронавирус во Германија

Над 103 илјади заразени од коронавирус во Германија

Бројот на потврдени случаи на заразени со новиот коронавирус во Германија се зголеми за 4.003 во изминатиот ден и достигна 103.228. Тоа е зголемување за втор последователен ден по пад од четири дена, покажуваат податоците на Институтот „Роберт Кох“.

Бројот на смртни случаи се зхолеми за 254, на 1.861 човек.

Коронавирус