понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 17
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

На Тајланд 102 нови случаи на Ковид-19, уште три смртни случаи

На Тајланд 102 нови случаи на Ковид-19, уште три смртни случаи

На Тајланд се регистрирани 102 нови случаи на коронавирусот и уште три смртни случаи, соопшти денеска Министерството за здравство на земјата.

Така, вкупниот број случаи на коронавирус во земјата е зголемен на 2.169, со 23 жртви.

Коронавирус