сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 46
home Вести

На плажа најдоа “чудовиште“ тешко 330 килограми, сакале да го вратат во вода, но… (ВИДЕО)

На плажа најдоа “чудовиште“ тешко 330 килограми, сакале да го вратат во вода, но… (ВИДЕО)

Адел Грос и нејзиниот сопруг при прошетка покрај брегот во Јужна Африка биле сведоци на незаборавна глетка, наишле на џиновска лигња од 4 метри и 330 килограми.

Ова несекојдневно доживување сопружниците го снимиле.

-Првата помисла ми беше дека мора да ја вратиме во океанот, но кога погледнавме подобро видовме дека е мртва, раскажа таа за Live Science.

Интересно е што станува збор за помал примерок на овој вид чии женки достигнуваат дури до 18 метри.

Коронавирус