вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Вести

На паркинг се отвори oгромна дупка и буквално го проголта автомобилот! Ова видео го остави светот во ШОК (ВИДЕО)

На паркинг се отвори oгромна дупка и буквално го проголта автомобилот! Ова видео го остави светот во ШОК (ВИДЕО)

Монсунските дождови создаваат големи проблеми во Мумбаи.

За жал, има и жртви. Најмалку 11 лица, вклучително и осум деца, биле убиени кога порој уништи куќа во градот, објавија индиските власти во четвртокот.

Светот само ја обиколува сцената на исчезнување на автомобил, кој буквално го проголта дупка на местото каде што беше паркиран. Сообраќајната полиција објасни дека порано имало бунар, кој подоцна некој го покрил со бетон за да направи паркинг простор.

Коронавирус