понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

На Малта приведени мигранти

На Малта приведени мигранти

Полицијата на Малта приведе девет лица, кои со гумен чамец пристигнале од Либија.

Во чамецот биле седум Сиријци, меѓу кои и седумгодишно момче и една жена, како и двајца Либијци.

Тоа е прв случај мигранти директно да пристигнат до Малта откако од Африка тргнале со моторен чамец.

МИА

Локални избори 2021