сабота, 24. август 2019. Вести денес: 60
home Вести

На американскиот пацифички северозапад падна снег

На американскиот пацифички северозапад падна снег

На пацифичкиот северозапад падна снег, а жителите го одбележаа со заминување на санкање и скијање на околните брда, јавија американските медиуми.

Во некои области паднала голема количина снег, а метеоролозите најавуваат нови врнежи на почетокот од следната седмица.

Во некои делови ударите на ветрот достигнувале 40 километри на час, а локалните власти на Хаваите ги предупредија жителите да бидат подготвени на поплави, и за евентуална евакуација.(МИА)