вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

На 24 јуни предвремени претседателски и парламентарни избори во Турција

На 24 јуни предвремени претседателски и парламентарни избори во Турција

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска соопшти дека на 24 јуни во Турција ќе се одржат предвремни претседателски и парламентарни избори.

МИА

Коронавирус