недела, 9. мај 2021. Вести денес: 51
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на победата над фашизмот

home Вести

На 14 јуни самит на НАТО во Брисел

На 14 јуни самит на НАТО во Брисел

Генералниот секретар на НАТО соопшти дека самитот на лидерите на земјите членки на НАТО ќе се одржи на 14 јуни во Брисел.

-Агресивното делување на Русија, терористичката закана, сајбер нападите, последиците од климатските промени врз безбедноста и растот на моќта на Кина, рече Јенс Столтенберг, се главните теми на кои ќе се разговара.

Ова ќе биде првиот самит на американскиот претседател Џо Бајден.

Коронавирус