петок, 3. јули 2020. Вести денес: 168
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

МЗТ Скопје казнет со 15.000 евра и еден меч без публика

МЗТ Скопје казнет со 15.000 евра и еден меч без публика

Дисциплинската комисија на АБА 2 лигата му изрече парична казна во висина од 15.001 евро на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, плус еден натпревар на домашен терен без публика.

Санкцијата од регионалното натпреварување доаѓа поради инцидентот на средбата од 16.коло со Сутјеска во СЦ „Јане Сандански“ кога во неколку наврати беа навредувани и плукани судиите и службените лица.

Следен натпревар на кој МЗТ Скопје Аеродром ќе биде домаќин во АБА 2 лигата е против Хелиос на 30 јануари.

Парламентарни избори 2020