петок, 29. септември 2023. Вести денес: 93
home Вести

Москва: Петмина загинати откако автобус влета во подземен пешачки премин

Москва: Петмина загинати откако автобус влета во подземен пешачки премин

Најмалку пет лица загинаа, а повеќе од десет се повредени кога автобус влета во подземен пешачки премин во Москва.

Како што јави ТАСС, несреќата се случила во близина на метро станица во западниот дел на Москва, соопштија извори на итна медицинска служба.

Во моментот на несреќата во преминот се наоѓале голем број луѓе.