вторник, 24. мај 2022. Вести денес: 72
АКТУЕЛНО

СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

home Вести

Москва: Автобус влета на постојка, лекарите оживеале две лица (ВИДЕО)

Москва: Автобус влета на постојка, лекарите оживеале две лица (ВИДЕО)

Најмалку три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во Москва.

Според првичните информации, автобус во обид да избегне судир со автомобил, влетал на автобуска постојка.

Министерството за вонредни ситуации соопштило дека во денешната несреќа нема починати лица, додека од полицијата истакнуваат дека три лица се повредени, а две биле оживеани од страна на лекарските екипи.

Коронавирус