недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Морничаво убиство како од хорор филм: Момчето го убила, го расекла на делови, па го полила со киселина

Морничаво убиство како од хорор филм: Момчето го убила, го расекла на делови, па го полила со киселина

Морничаво злосторсто како од хорор филм се одиграло во центарот на Виена. Агонијата на семејството на Јонас М. траела 36 дена.

Тој од 24 фрвруари не се јавувал на телефон и не одговарал на пораки, па полицијата на 1ви април им соопштила дека е пронајден мртов во Унгарија.

Неговото расоарчено тело го нашле две деца додека возеле велосипед, па тогаш почнало да се одмотува клопчето.

Имено него го убила неговата 27- годишна партнерка Силвија П.

После жестока расправија Силвија до смрт го избола со кујнски нож. Откако сфатила дека е мртов таа неговото тело го расекла на делови, спакувала во куфер и заминала во Унгарија во родното место.

На својата мајка и го признала делото, тврдејќи дека била дрогирана и малтретирана, па наместо да оди во полиција таа решила да се одлободи од телотоо.Мајката купила 10 литра солна киселина во која сакале да го стопат телото.

Меѓутоа таа количина на киселина не била доволна, па осттокот од телото го спакувале во кеси и го фрлиле во канал и мирно си заминале на хамбургер.

Тинејџерите го забележале телото замотано во пешкири и веднаш повикале полиција.

Сепак скоро неверојатно е што на неговата рака останала недопрена тетоважата која Јонас ја имал на раката па на таа основа е идентификувано телото.

Поради доказите, Силвија го признала делото, а двете жени се уапсени.

Коронавирус