среда, 3. март 2021. Вести денес: 22
home Вести

Морничавиот случај доби епилог: Синот ги убил родителите, а тоа што го направил со телата е грозоморно (ВИДЕО)

Морничавиот случај доби епилог: Синот ги убил родителите, а тоа што го направил со телата е грозоморно (ВИДЕО)

Околу 16 месеци откако ги убиле родителите и ги зацимемтирале во ѕид, синот и неговата сопруга се осудени на доживотна казна затвор.

26-годишниот Нирнберг Инго и 23- годишната Сефани одговараат за настан кој го шокираше светот.

Во декември 2017-та година во Баварија, Инго се обидел да ги убие во два наврата и се обидела да ја отруе 66-годишната мајка.

Во првиот обид ставил отров во лебот, но преживеала, а потоа и ставил отров во пијалок. После тие два неуспрешни обиди ноќта помеѓу 13 и 14 декември Инго со чекан во глава ја усмртил мајката додека спиела, а истото го снашло и 70- годишниот татко.

Телата на родителите со помош на сопругата ги забетонирал во една просторија во гаражата, а кон крајот на декември го пријавиле нивното исчезнување.

Инго покренал и потрага на интернет, наспувал на телевизија глумејќи расплакан син, но за време на истрагата полицијата ги нашла телата.

Имено најсомнително на полицијата и било тоа дека местото каде живееле било мало и се зборувало дека родителите не го одобрувале нивниот брак.

Државното обвинителство побарало доживотна робија.

Коронавирус