среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Монструозно злосторство: Во стан пронајдена заклана трудница!

Монструозно злосторство: Во стан пронајдена заклана трудница!

Шпанските медиуми пренесуваат дека 35 годишна Романка која била бремена е пронајдена мртва во својот стан во Коста Бланка. Трудница која била заколена ја пронашол нејзиниот партнер кој веднаш ја информирал полицијата.

Убиената жена била во шестиот месец на бременоста, а претходно работела како проститутка. Засега не е познато дали нејзината професија има врска со убиството. Полицијата веднаш отворила истрага за убиството на Романката која имала и осумгодишна ќерка.

Медиумите пренесуваат дека нејзиното голо тело било на кревет, а имала огромен рез кој започнувал од левата страна на вратот.

Коронавирус