четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 97
home Вести

Момче се залета да скокне од карпа без да погледне долу: Тоа што му се случи е предупредување до другите да не го прават ова (ВИДЕО)

Момче се залета да скокне од карпа без да погледне долу: Тоа што му се случи е предупредување до другите да не го прават ова (ВИДЕО)

Скокање од карпа  можеби и не е најдобро решение, а ретко кој би имал среќа да го преживее тоа од голема висина.

Момчево се одлучи да скокне од работ на карпа висока 15 метри, а пред тоа воопшто не погледна долу.

Тој се залета за да скокне во вода, но не излезе се како што планираше.

„Бунтовникот“ поради својот пад завршил во болница,  а на снимката јасно се слуша звукот кога се случи несреќата и кога ја скрши раката, погледнете.

Qatar 2022