вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 30
home Вести

Младоженецот се предомислил и се откажал од венчанката, семејството на невестата тогаш направило нешто брилијантно

Младоженецот се предомислил и се откажал од венчанката, семејството на невестата тогаш направило нешто брилијантно

Сè било веќе договорено, но младоженецот одеднаш се предомисил и ја откажал венчавката. Тоа бил голем шок за двете семејства, особено за невестата.

Нејзиното семејство одлучило ова „промашување” да го претвори во позитивен, благодроден чин.

По венчавката, на свадбата требало да пристигнат 120 луѓе. Семејството на невестата се договорило наместо гостите на свадбата, да покани што е можно повеќе бездомници во ресторанот со 4 ѕвездички.

Коронавирус