недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Млада девојка починала од „ресани“- еве што направила

Млада девојка починала од „ресани“- еве што направила

Англичанката Бетан Гаскин (24) починала откако ја преполнила устата со ресани.

Сè почнало како игра- „Кој може да собере најмногу колачиња во устата?“, која Бетан ја предложила.

Кога ја преполнила устата, дел од храната се заглавила во нејзиното грло. Таа се обидела да ги исплука, но не успеала.

Откако дишните патишта ѝ се затвориле, се онесвестила, по што доживеала и срцев удар.

Според англиските медиуми, Бетан, која е мајка на едногодишно дете, починала во болница пет дена по инцидентот.

Коронавирус