сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Вести

Мистериозна болест „коси“ на познатото летувалиште- млад брачен пар починал по неколку дена на одмор

Мистериозна болест „коси“ на познатото летувалиште- млад брачен пар починал по неколку дена на одмор

Млад пар од Тексас заминале на одмор во Фиџи, а потоа како што пренесуваат американските медиуми, ненадејно починале, а причината за нивната смрт засега е енигма.

Дејвид и Мишел Пoл се разболеле по пристигнувањето на тропскиот остров во јужниот Пацифик, помеѓу 22 и 25 мај.

-Причините за нивната ненадејна смрт сè уште се истражуваат, а нивните најблиски велат дека двајцата биле во добра здравствена состојба пред да заминат на одморот. Зад себе оставиле двегодишен син, пишува „Дејли мејл“.

Американските власти ја потврдија смртта на двојката и изразија сочувство до нивното семејство.

Државното обвинителство ја следи истрагата на локалните власти.

Коронавирус