недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 53
home Вести

Министерот за надворешни работи на Кина во посета на Северна Кореја

Министерот за надворешни работи на Кина во посета на Северна Кореја

Министерот за надворешни работи на Кина Ванг Ји замина за Пјонгјанг.

За време на дводневната посета министерот ќе се сретне со неговиот севернокорејски колега Ри Јон-хо, за да дискутираат за ситуацијата на Корејскиот полуостров пред средбата на врвот меѓу лидерите на Северна Кореја Ким Џонг-ун и претседателот Доналд Трамп.

МИА