вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 54
home Вести

МиГ-31 се урна во Русија, пилотите се спасиле

МиГ-31 се урна во Русија, пилотите се спасиле

Руски авион-ловец од типот МиГ-31 се урна денеска во близина на градот Нижни Новгород.

Двајцата пилоти се катапултирале и го преживеале инцидентот.

Леталото паднало во шума и не предизвикало жртви или штета на земјата.

МИА

Коронавирус