вторник, 21. март 2023. Вести денес: 99
home Вести

Меланија Трамп итно однесена на операција

Меланија Трамп итно однесена на операција

Првата дама на САД, Меланија Трамп се наоѓа во болница, каде и била направена итна операција на бубрезите, соопшти „АФП“.

-Првата дама имаше успешна операција, изјави директорот за комуникации во Белата куќа, Стефани Гришам.

Меланија ќе остане во болница до крајот на оваа недела.

 

loading...