петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Меланија Трамп гласаше на Флорида

Меланија Трамп гласаше на Флорида

Првата дама на САД, Меланија Трамп денеска гласаше на претседателските избори во Палм Бич, Флорида.

Меланија се појави на гласачките места во 9 часот по локално време.

Нејзиниот сопруг, Доналд Трамп гласаше минатата недела во Палм Бич, користејќи го правото на предвремено гласање.

– Гласав за некого по име Трамп, рече тогаш актуелниот претседател. (MИА)