четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Вести

Меланија не сака пак да биде првата дама, но ќе ја поддржи одлуката на Доналд Трамп

Меланија не сака пак да биде првата дама, но ќе ја поддржи одлуката на Доналд Трамп

Меланија Трамп ќе го поддржи својот сопруг доколку поранешниот претседател, Доналд Трамп одлучи да се кандидира за уште еден мандат во Белата куќа, велат советниците и личностите блиски до парот.

Трамп честопати ги отфрла шпекулациите дека планира кандидатура за 2024-та година, но неговите соработници велат дека најверојатно нема да даде официјално соопштение се до последователните избори за оваа година.

Тоа остава политичките коментатори да шпекулираат за неговите намери – и намерите на неговата сопруга. Упатените во неделата за Си-Ен-Ен изјавија дека поранешната манекенка е задоволна што е мајка на 15-годишниот Барон и дека нема „ниту најмала желба“ да се врати во Белата куќа.

Но, сојузниците реагираа инсистирајќи дека извештајот е лажен, пренесува Дејли Меил.

„Ако Трамп се кандидира, таа ќе биде таму“, рече советникот за Политико.

Други сметаат дека ако Трамп повторно се кандидира, ќе ја замени Меланија во кампањата со неговата снаа Лара Трамп, која е во брак со Ерик Трамп и Кимберли Џилфоил, девојка на Дон Џуниор.

Коронавирус