понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 184
home Вести

Меконел: Сенатот се договори за помошта за коронавирусот во износ од 900 милијарди долари

Меконел: Сенатот се договори за помошта за коронавирусот во износ од 900 милијарди долари

Лидерот на републиканското мнозинство во американскиот Сенат, сенаторот од Кентаки, Мич Меконел, ноќеска соопшти дека е постигнат договор со демократските сенатори за пакетот помош за елиминирање на последиците од пандемијата на коронавирусот, во износ од околу 900 милијарди долари.

-Дополнителна помош е на пат, изјави сенаторот Меконел вчера во зградата на американскиот Конгрес во Вашингтон, пренесоа британските медиуми.

Коронавирус