петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 39
home Вести

Маж се самозапали на метро станица

Маж се самозапали на метро станица
ФОТО: ИЛУСТРАЦИЈА

Маж попладнево се самозапали на станицата Пигал, во Париз, а еден патник интервенирал со апарат за гаснење пожар, јави дописникот на МИА.

Сообраќајот на линијата 2 е во прекин меѓу Барбес-Рошешуар и Шарл-де-Гол-Етоал, соопшти РАТП.

На плоштадот Пигал, во близина на метро станицата, присутни се пожарникари и полиција. Според еден сведок, од еден од двата излеза се појавувал чад. Неколку млади луѓе се во шок и тие се згрижени од пожарникарите.

Коронавирус