четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 11
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Маж почина во сообраќајка предизвикана од лубеници

Маж почина во сообраќајка предизвикана од лубеници

Лубениците што се превезувани во преполна приколка паднале на патот во Филаделфија, при што е предизвикана сообраќајна незгода.

Во сообраќајката загинало едно лице на возраст од 61 година.

Лубениците удриле во автомобилот при што возачот ја загубил контролата и излетал од патот.

Возачот кој ги превезувал лубениците не е сериозно повреден.