вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 77
home Вести

Маж гризнал крокодил за да го спаси синот

Маж гризнал крокодил за да го спаси синот

Маж гризнал крокодил во филипинскиот град Балабак за да го спаси синот. Крокодилот се појавил кога 12-годишно момче се капело во реката со својот брат. Крокодилот го гризнал за левата рака и го повлекол под вода.

Помалото момче истрчало дома и го повикало татко си на помош.

-Мажот се обидел да го совлада крокодилот удирајќи го со тупаници, и потоа го гризел неколку минути. Крокодилот не издржал и го пуштил момчето и отпливал, изјави полициски претставник.

Момчето било пренесено во болница за да му се укаже медицинска помош.

Во 2018 година, беше објавено дека жител на Балабак спасил 15-годишен син по нападот на крокодил долг 4,5 метри.

Коронавирус