сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 60
home Вести

Масакр во Париз: Маж уби четири деца со нож и чекан

Масакр во Париз: Маж уби четири деца со нож и чекан

Пет тела, вклучително и тела на четири деца, биле пронајдени во предградие на Париз, пренесува агенцијата АФП, повикувајќи се на обвинителството.

Наводно биле повредени уште пет лица, од кои едно потешко, а меѓу нив е и лицето кое се сомничи за жртвите.

Мотивот за нападот засега е непознат.

Телевизиската станица БФМ објави дека крвав млад човек влегол во кафуле и побарал помош.

Тој рекол дека роднина ги нападнал членовите на семејството со нож и чекан.

 

Коронавирус