четврток, 13. август 2020. Вести денес: 137
home Вести

Марко Вујин ново засилување на Вардар

Марко Вујин ново засилување на Вардар

Српскиот интернационалец Марко Вујин потпиша двегодишен договор со Вардар 1961, соопштија од македонскиот шампион.

Десниот бек кој зад себе има богата интернационална кариера го одбра бројот 41 на дресот со кој ќе настапува во „црвено-црниот“ тим.

Вујин има настапувано за Синтелон, Дунафер, Веспрем, Кил и Спортинг Лисабон. (МИА)

Коронавирус