среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 101
home Вести

Марихуана паѓала од небото во Израел

Марихуана паѓала од небото во Израел

Иако Израел го одобри извозот на медицинска марихуана, производството, продажбата, купувањето и употребата на оваа „мека дрога“ за „рекреативни цели“ сè уште претставува прекршок.

Локални избори 2021