вторник, 22. ноември 2022. Вести денес: 139
home Вести

Макрон нема веќе симптоми, може да излезе од карантин

Макрон нема веќе симптоми, може да излезе од карантин

Францускиот претседател Емануел Макрон веќе не покажува симптоми на Ковид-19, соопшти денеска Елисејската палата.

Макрон сега може да го заврши неговиот карантин откако седум дена беше во самоизолација во претседателската резиденција.

Францускиот претседател минатата недела беше позитивен на тест за коронавирусот.

Коронавирус