среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Макрон: Не земајте го мирот здраво за готово

Макрон: Не земајте го мирот здраво за готово

Претседателот на Франција Емануел Макрон ги предупреди светските лидери да не го земаат мирот во светот здраво за готово.

Макрон ова го изјави на вечерата во Париз по повод 100 годишнината од завршувањето на Првата светска војна.

– Некои од нас беа на различни страни во војната, вечерва сме обединети. Тоа е најголемата чест која можеме да им ја одадеме на војниците кои се бореа во Првата светска војна, порача Макрон.

МИА

Коронавирус