петок, 29. јули 2022. Вести денес: 20
home Вести

Макрон е во стабилна состојба

Макрон е во стабилна состојба

Претседателот на Франција, Емануел Макрон и понатуму има одредени симптоми карактеристични за Ковид-19, но неговата состојба е стабилна, изјави портпаролот на Владата, Габриел Атал.

Макрон (43) на 17 декември објави дека е позитивен на новиот коронавирус и оттогаш е во самоизолација во претседателската вила.

Тој ги извршува должностите преку видео врска.

Коронавирус