недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 211
home Вести

Мајмун алкохоличар убил човек и повредил 250 жени и деца (ВИДЕО)

Мајмун алкохоличар убил човек и повредил 250 жени и деца (ВИДЕО)

Мајмунот Калуа бил миленик на окултистист кој направил зависен од алкохол и му давал жестоки пијалоци.

Неверојатен случај на убиство ја шокира индиската држава Утар Прадеш, кога во градот Мирзапур, мајмун уби еден човек во напад на бес и повреди дури 250.

Мајмунот Калуа бил миленик на окултист кој го направил зависник од алкохол и му давал жестоки пијалоци. Кога починал, Калуа престанал да пие алкохол и почнал да ги напаѓа минувачите на улиците во напад на зависничка криза.

Најмногу ги напаѓал жените и децата, а десетици деца ќе треба да се подложат на пластична операција затоа што мајмунот им ги раскинал лицата со неговите канџи.

Мајмунот убиец, во меѓувреме, бил фатен и сместен во зоолошката градина Канпур, каде ќе го помине остатокот од животот во заробеништво.

Зоолозите го испитувале Калуа и откриле дека, покрај тоа што бил алкохоличар, одбивал да јаде зеленчук. Научниците веруваат дека окултистистот го хранел со мајмунско месо, што може да биде уште една причина зошто мајмунот имал толкав бес и напаѓал луѓе со толкава жестина.

Забележале и дека мајмунот има тенденција да ги напаѓа женските чувари во Зоолошката градина и дека напаѓа други мајмуни ако се најде во ист кафез со нив.

Локални избори 2021